afscheidscadeau onder WNT-maximum?

Discussie gestart door mreulinkmreulink .
Begonnen op . Geplaatst in categorie: Bezoldiging.
Valt een afscheidscadeau van de werkgever onder de WNT? Wij zijn van plan het onder de Werkkostenregeling te brengen, zodat het cadeau in elk geval belastingvrij is en betrokkene niet zijn eigen cadeau betaalt. 

Reacties

  • De reactie van HelpdeskWNTHelpdeskWNT .
    Lid van de Redactie Min. BZKArray Reactie geschreven op .

    Het antwoord op uw vraag kunt u vinden op de website topinkomens.nl. Zie hieronder de link.

    https://www.topinkomens.nl/documenten/vragen-en-antwoorden/welke-kostenvergoedingen-vallen-onder-de-bezoldiging

    Indien het niet mogelijk is het cadeau onder de werkkostenregeling te brengen kunt u alle informatie over de bezoldigingscomponenten terugvinden in art. 2 van de Uitvoeringsregeling WNT.


  • De reactie van mreulinkmreulink . P&O-adviseur
    Reactie geschreven op .
    Dank voor de snelle reactie. Toch blijft de vraag staan of dit nu meetelt voor de WNT.
    Art. 2 van de Uitvoeringsregeling WNT rept nl. niet over een afscheidscadeau. Het betreft ook geen vergoeding of verstrekking als aangehaald in het handboek loonheffingen van de Belastingdienst. Niet duidelijk blijft dus of een geldbedrag als afscheidscadeau al dan niet onder het WNT-maximumbedrag dient te vallen, WKR of niet. Alvast dank.
  • De reactie van HenkJanvandenBoschHenkJanvandenBosch . Axyos WNT Advies
    Reactie geschreven op .
    Het basisprincipe is:
    Als het afscheidscadeau volgens de regels van de loonbelasting in de WKR wordt ondergebracht, dan telt het geldbedrag of de waarde van het cadeau niet mee voor de WNT-bezoldiging. 
    Als het afscheidscadeau volgens de regels van de loonbelasting als belast loon (buiten de WKR) wordt aangemerkt, dan telt het ook mee voor de WNT-bezoldiging. 
  • De reactie van HelpdeskWNTHelpdeskWNT .
    Lid van de Redactie Min. BZKArray Reactie geschreven op .
    De helpdesk onderschrijft dit antwoord.
Deze discussie is gesloten.